Catering wigilijny- opcja dla leniwych?

Już za chwilę wypatrywać będziemy pierwszej gwiazdy na niebie. Po jej pojawieniu zasiądziemy wspólnie do stołu, aby tradycyjnie zjeść 12 wigilijnych potraw. Zanim jednak nastąpi ten miły moment spędzimy kilka godzin krzątając się nerwowo w kuchni. Po drodze odbierając telefon od rodziny, iż chętnie odwiedzi nas podczas świąt. Niespodziewane wydarzenia oraz długie przygotowania mogą mocno zaburzyć magię świąt. Bez obaw! Mamy sposób na to jak przetrwać święta? Jest nim catering!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Czy warto zamówić catering wigilijny?
  • Czy na wigilii można jeść mięso?
  • Czy restaurację są otarte w święta?

W skrócie

Gotowanie nie wszystkim sprawia przyjemność. Tym bardziej przygotowanie 12 potraw, które zagoszczą na świątecznych stołach. Nie mówiąc o gotowaniu dla teściowej, której podniebienie ciężko zadowolić. Dlatego podpowiadamy, co zrobić, aby nie stać godzinami w kuchni. Mamy receptę na udane święta, jest nią nasz catering .

Dlaczego warto zamówić catering wigilijny?

W najbliższym czasie będziemy bombardowani obrazkami uśmiechniętych rodzin siedzących wspólnie przy wigilijnym stole. Panie ubrane w klimacie świąt w czerwone sukienki z idealnymi fryzurami, panowie pod krawatem, dzieci cierpliwe czekające na prezenty spod choinki. Po prostu świąteczna idylla. Niestety wizja reklamodawców mocno odbiega od realnego obrazu świąt w naszych domach. Często nadmiar pracy związanych ze świętami, ciągnące się w nieskończoność kolejki w sklepach i sterty brudnych naczyń w zlewie sprawiają, że do wieczerzy wigilijnej zasiadamy zmęczeni. Dlatego warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Jak radzić sobie z całym tym wigilijnym stresem? Co zrobić, aby przetrwać święta bez kłótni? Podpowiadamy, że najważniejsze będzie planowanie. Nie warto odkładać zakupów na ostatnią chwilę. Jeżeli odpowiednio wcześnie ułożymy sobie harmonogram prac, wówczas większość czynności będziemy mieli wykonanych już przed wigilią. Podzielmy także obowiązki, by każdy z domowników był zaangażowany w przygotowanie naszego domu na czas wigilii i świąt.

Jeśli najbardziej przeraża nas fakt przygotowania tylu potraw w ciągu jednego wieczoru zwróćmy się o pomoc do profesjonalistów. Wiele restauracji proponuje catering z dowozem. W tym aspekcie, jako Restauracja Wirtuozeria, możemy okazać się bardzo pomocni. W każde święta w swoje ofercie mamy catering wigilijny. Oferta została tak skomponowana, aby bez problemu stworzyć 12 unikatowych pozycji na świąteczny stół.

Odwieczne pytanie czy na wigilii można jeść mięso?

Odpowiadamy, tak można. Jednak, czy w ten jeden dzień w roku nie warto postawić na dania rybne? Wiele osób nie jada ryb przez wzgląd na ości. Z myślą właśnie o przeciwnikach karpia do naszego menu cateringowego trafił łosoś w sosie winno- koperkowym, czy też polędwica z dorsza. To propozycję  dań głównych, jako zimne przekąski można u nas zamówić tatar z łososia, czy sałatkę z pstrąga wędzonego. Od razu wyjaśniamy, że o tych, którzy nie wyobrażają sobie wigilii bez karpia też pomyśleliśmy.

Jeżeli jednak należycie do grupy ludzi będących zdecydowanie na nie, jeśli chodzi o ryby, znajdziemy radę i na to. Nasz catering zawiera także propozycje mięsne. Od swojskich wędlin i pieczeni po filet z gęsi w sosie piernikowym. Zresztą święta to nie tylko wigilia. Musimy także zadbać o obiad bożonarodzeniowy oraz o posiłki w drugim dniu świąt. Tym bardziej, iż najprawdopodobniej czekają nas liczne odwiedziny rodziny. Nie zawsze zapowiedziane. Warto zatem mieć coś, co na szybko przygotujemy w razie wizyty dawno niewidzianej cioci lub wujka. Dla stryja lub stryjenki, oprócz słonych specjałów,  polecamy naszą strucle jabłkową dostępną także w ofercie cateringowej.

Czy w święta restauracje są otwarte?

Prezenty rozpakowane, w lodówce same karpie i sałatka jarzynowa, a nam przyszła ochota na coś, co nie jest pozostałością po kolacji wigilijnej. Pada pomysł by pójść może do restauracji. Niestety większość restauracji w Boże Narodzenie jest zamknięta. Zatem wyjście na obiad zdecydowanie lepiej zaplanować w drugim dniu świąt. Warto też zadzwonić wcześniej i dokonać rezerwacji. Szczególnie, gdy okaże się, że o kameralnym wyjściu w gronie najbliższej rodziny możemy tylko pomarzyć. Przypominamy przy tej okazji: w św. Szczepana pracujmy od 10:00 do 21:00.

Jeśli jednak wolelibyście całe święta spędzić w zaciszu swojego domu, pamiętajcie o naszym cateringu.
Przy zamówieniach powyżej 120 zł dowóz GRATIS. Po mniejsze zmówienia zapraszamy osobiście do Wirtuozerii.

Szczegóły cateringu znajdziecie tutaj:

Catering wigilijny